Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w ZSE

W dniu 3 kwietnia 2023 r. (poniedziałek) w naszej szkole odbyła się akcja „Niebieski Dzień w Elektryku” w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Celem akcji było podnoszenie świadomości społeczeństwa o osobach autystycznych.

Tego dnia społeczność szkolna na znak solidarności z osobami z ASD została poproszona o założenie garderoby lub posiadanie jakiegoś elementu w kolorze niebieskim. Na holu głównym przy auli szkolnej na przygotowanej ściance chętne osoby mogły przykleić przygotowane m.in. niebieskie dłonie, niebiskie wstążki, czy serduszka oraz dopisać hasła dotyczące akceptacji, zrozumienia, wsparcia. O godzinie 11.30 (na długiej przerwie) przy auli szkolnej chętne osoby wykonały wspólne zdjęcie.

Wychowawcy za pośrednictwem dziennika elektronicznego otrzymali tytuły filmów w tematyce autyzmu, które mogli zaprezentować uczniom podczas zajęć z wychowawcą. 

Za organizację działań odpowiedzialna była p. Emilia Łapińska, koordynator ds. edukacji włączającej i współpracy ze SCWEW, współorganizatorem akcji był Samorząd Uczniowski z opiekunami p. Anetą Wołejko i p. Tomaszem Zdanowiczem oraz p. Agnieszka Packiewicz i p. Marlena Wojtkowska – pedagog szkolny.

Emilia Łapińska