Zajęcia modelowe 2/4

W dniu 16 września 2022 roku w 3 klasie Technikum  w Zespole Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego odbyły się zajęcia modelowe. 

Przedmiot: Język angielski zawodowy.

Temat zajęć: Team work. Poruszanie się po rynku pracy: organizacja pracy małych zespołów, ćwiczenia w mówieniu (rozmowy sterowane).

Nauczycielka wypowiadała się wyłącznie w języku angielskim, uczniowie również mówili wyłącznie po angielsku. Nawet o wyjaśnienie niezrozumiałych zwrotów czy wyrazów prosili w języku angielskim. Udzielająca się duża energia nauczycielki, uśmiech, żywy ton głosu, bezpośrednie zwroty do uczniów zachęcały ich do aktywności i częstego wypowiadania się na forum. Nauczycielka uczestniczyła we wspólnym budowaniu definicji, dyskusji, bezpośrednio zapraszała do wypowiedzi uczniów, którzy wykazywali mniejszą inicjatywę własną. Nikt nie protestował i nie odmawiał wypowiedzi. Dobór treści oraz form ćwiczeń wzbudziły duże zainteresowanie uczniów, podniosły poziom zaangażowania i zaktywizowały wszystkich do pracy. 


W dniu 20 września 2022 roku w Przedszkolu Samorządowym nr 36 im Marii Montessori odbyły się zajęcia modelowe.

Temat zajęć: „Słoneczniki” – kompozycja. Ćwiczenia i lekcja ciszy według Marii Montessori inspirowane sztuką Vincentego van Gogha.

Lekcja i ćwiczenia ciszy zostały przeprowadzone w porze poobiedniej, zgodnie z naturalnym rytmem pracy i uwzględnieniem potrzeb dziecięcych. Był to moment na relaksację i odprężenie, odpoczynek, wyciszenie zmysłów,  przygotowanie dzieci do kolejnych aktywności, które podejmują do zakończenia zajęć w przedszkolu.